Prevence v karanténě

Rady a tipy pro třídní učitele, jak si poradit s vedením třídy v době distančního vzdělávání. 

 

Náměty na konkrétní aktivity

Tipy na online třídnickou hodinu: Materiál s náměty na přípravu a organizaci online třídnické hodiny s konkrétními tipy na realizaci aktivit.

Můj den v karanténě: Nechte žáky zhodnotit, jak tráví svůj čas doma v karanténě. Pomocí hodnotícího formuláře mohou objevit, na čem mohou zapracovat. Aktivita ke stažení. Infografika o režimu v karanténě pro žáky.

Návazné aktivity k filmu V hlavě: Úspěšný animovaný film z roku 2015 dětem přibližuje fungování lidských emocí a paměti. Pomocí pracovního listu pomůžete dětem uchopit jejich postřehy z filmu a přetavit je do osobní roviny. Pracovní list ke stažení.

Bingo: Aktivita inspirující žáky k aktivním činnostem ve volném čase, které se dají realizovat i během nouzového stavu.

Tipy na online nástroje pro pestřejší výuku: Připojit, poslouchat, odpojit, udělat úkol... Sesbírali jsme pro vás inspiraci na zajímavé online nástroje použitelné pro online výuku.

Video Jak zahnat nudu v karanténě: Video s tipy od našich lektorů, jak se zabavit v karanténě.

Podpora duševního zdraví žákůMateriál s tipy na aktivity pro podporu duševního zdraví žáků během karatény a po návratu do školy. Mimo jiné zahrnuje aktivitu zaměřenou na téma pozitivního myšlení

Nabídka poradenství

Pro pedagogy: I nadále jsme k dispozici pedagogům na našem telefonu (734 141 912 - Mgr. Petra Kopecká) a mailu (poradna@prostorpro.cz). 

Pro žáky: Nabízíme naše profily na sociálních sítích facebook a instagram, kde pravidelně zveřejňujeme inspirativní informace nejn z oblasti prevence a poskytujeme poradenství dětem a mladým lidem. Pomozte nám propagovat naši činnost na sociálních sítích sdílením profilů a příspěvků nebo předání našeho letáku.

Pro rodiče: Prostřednictvím našeho Programu podpory rodin SLUNEČNICE nabízíme telefonickou možnost poradenství pro rodiny s dětmi.

8