Tiskové zprávy

Víme, že ne všichni jsou doma v bezpečí a v pohodě
14.5.2020

Víme, že ne všichni jsou doma v bezpečí a v pohodě

Sociální pomoc dětem a dospívajícím se po 40 dnech vrací do ulic Hradce Králové i dalších měst v kraji. „Začínáme znovu pracovat tváří v tvář. Víme, že ne všichni jsou doma v bezpečí a v pohodě. Ten osobní kontakt v terénu už je opravdu nutný," shrnuje částečný návrat k standardnímu provozu NZDM Klídek, sociální služby pro děti a dospívající poskytované organizací Prostor pro, její vedoucí Gabriela Lepková.

Psycholog zdarma na telefonu se dnes hodí dvojnásob
16.4.2020

Psycholog zdarma na telefonu se dnes hodí dvojnásob

Aktuální situace pandemie koronaviru COVID-19 postavila rodiny s dětmi před velké výzvy a naložila jim pořádnou zátěž. Protože u nás v PROSTOR PRO už rok poskytujeme v rámci programu podpory rodin psychologické poradenství, rozhodli jsme se zareagovat.

Psycholog na telefonu, rozvoz jídla seniorům a domácí úkoly přes facebook. Takhle teď pomáháme.
8.4.2020

Psycholog na telefonu, rozvoz jídla seniorům a domácí úkoly přes facebook. Takhle teď pomáháme.

V PROSTOR PRO jsme už 20 let zvyklí pomáhat s řešením obtížných životních situací zejména hradeckým dětem a dospívajícím. V posledních dvou letech jsme ale rozšířili své služby i o podporu rodičů a také seniorů. A to se teď v situace "koronakrize" dost hodí.  

A co teenageři, mají si kde hrát? Pouliční akce PRO STREET JAM hledá cesty
4.9.2019

A co teenageři, mají si kde hrát? Pouliční akce PRO STREET JAM hledá cesty

Ulice, náměstí, parky, veřejný prostor jsou srdcem i duší města. Místy, která sdílejí všichni se všemi: děti, dospělí, senioři. Dospívání na ulicích, náměstích a v parcích je ale úplně jiná věc. Často je provází alkohol, drogy, zneužívání, násilí, vandalismus, kriminalita. Právě dětem ohroženým riziky dospívání v ulicích, ale nově i na sociálních sítích, pomáhá už dvacátým rokem královéhradecká organizace PROSTOR PRO najít alternativu a naději na změnu. Slouží k tomu nízkoprahová terénní i ambulantní služba KLÍDEK a také „streetjamové“ akce, které pořádá PROSTOR PRO v ulicích města, letos už po třinácté.

10 rad, jak začít efektivně komunikovat se svými dětmi
2.2.2019

10 rad, jak začít efektivně komunikovat se svými dětmi

Komunikace s vlastními dětmi nemusí být vždy jednoduchá, zejména když přijde puberta a dítě komunikaci s rodičem omezuje na minimum. Znáte to? Důvodem bývá stud, pokles autority rodiče i větší touha sdílet své myšlenky, radosti i trápení s kamarády a vrstevníky.

Senioři budou mít v Malšovicích nově svůj klub
25.1.2019

Senioři budou mít v Malšovicích nově svůj klub

Nejvyšší ocenění v rámci loňského ročníku soutěže Obec přátelská rodině a seniorům získalo město Hradec Králové. Součástí tohoto úspěchu jsou i hradecké organizace, které přispívají k lepšímu životu ve městě.

Nástrahy internetu nejen o Vánocích
3.12.2018

Nástrahy internetu nejen o Vánocích

Hradec Králové My i naše děti jsou v denním kontaktu s internetem. My ho využíváme k práci i zábavě. Děti se k němu připojují na stránky školy, hledají informace k úkolům, zkracují si dlouhé chvíle a navštěvují sociální sítě. Zakázat jim to už prostě není dost dobře možné. Ale víte, co tam skutečně dělají a s kým tam komunikují?

Kampaň proti šikaně TO BYLO VE ŠKOLE
5.11.2018

Kampaň proti šikaně TO BYLO VE ŠKOLE

Obecně prospěšná společnost PROSTOR PRO zvolila pro svou podzimní kampaň proti šikaně měsíc listopad a dala si za cíl poukázat na alarmující fakt, že se 5 z 10 dětí se šikanou osobně setkalo.

Přijďte zjistit, jak vypadá svět teenagerů, zve nízkoprahový klub NZDM KLÍDEK na připravovanou akci „KLÍDEK TĚ DOSTANE“
24.9.2018

Přijďte zjistit, jak vypadá svět teenagerů, zve nízkoprahový klub NZDM KLÍDEK na připravovanou akci „KLÍDEK TĚ DOSTANE“

Hradec Králové, 24. 9. 2018 - V posledním zářijovém týdnu se veřejnosti po celé republice otevře téměř stovka nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Náš klub NDZM KLÍDEK se k nim připojuje. Společně chceme upozornit na význam nízkoprahových a terénních programů pracujících s teenagery. Akce se koná v rámci Týdne nízkoprahových klubů, který pořádá Česká asociace streetwork - letos již podvanácté.

Graffiti Street Jam znovu připomene důsledky nelegálního sprejování
11.6.2018

Graffiti Street Jam znovu připomene důsledky nelegálního sprejování

Hradec Králové, 11. června 2018 - Ve čtvrtek 14. června se na Ulrichově náměstí v Hradci Králové mezi 13 až 19 hodinou uskuteční 12. ročník akce Graffiti Street Jam, prostřednictvím které nezisková organizace PROSTOR PRO oslovuje mladé lidi na ulici a seznamuje veřejnost s prací terénních pracovníků NZDM Klídek.

12
O nás

PROSTOR PRO, o.p.s.
Čajkovského 1861
500 09 Hradec Králové

Tel.: +420 495 262 202
E-mail: info@prostorpro.cz
Č. účtu: 2000154498/2010

12