Programy a aktivity

V nabídce našich programů naleznete preventivní, nízkoprahové, prorodinné a prokariérní programy.

KLÍDEK

Doprovázíme děti a mladé lidi dospíváním. Nabízíme všem od 10 do 22 let bezpečný prostor pro řešení potíží a pro smysluplné trávení volného času. Učíme je zdravě fungovat v mezilidských vztazích. Jsme jim k dispozici nejen v klubu, ale i v ulicích města, a to bezplatně a anonymně.

více informací

SPIRÁLA

Děláme ze škol lepší místa. Pomáháme malým a velkým školákům přijít na to, jak bezpečně čelit rizikům dospívání. Opravujeme jejich porouchané vztahy, díky nám mizí ze škol
šikana, drogy nebo lhostejnost. Všechno je mnohem lepší, když děti, vědí, jak svoje potíže řešit.

více informací

právo

Teenagerům, kteří se dostali do střetu se zákonem, vracíme život zpět do správných kolejí. Ve speciálním programu s nimi posilujeme jejich sociální dovednosti a zvyšujeme jejich odpovědnost za vlastní chování. Pomáháme jim znovu nepřekračovat hranu zákona.

více informací

 

pohoda

Nabízíme rodinám aktivní a pestré trávení společného času. Poskytujeme prorodinné, volnočasové a vzdělávací aktivity a bezplatné poradenství. Jsme součástí sítě Místa přátelská rodině. Nabízíme aktivity všem generacím.

více informací

pohoda

Poskytujeme kontinuální podporu rodinám v období od početí dítěte do jeho staršího věku. Naše služby jsou určené, jak pro rodiny, které se nacházejí v náročné životní situaci, tak i pro rodiny, které na sobě chtějí pracovat.

více informací

pohoda

Pomáháme seniorům zůstat stále aktivní. Nabízíme jim příležitosti ke společnému setkávání a spolu s tím i spoustu aktivit dle jejich vlastních přání a potřeb. Pořádáme přednášky, tvůrčí dílny, filmová odpoledne nebo debaty.

více informací

 

pohoda

Žádné dítě si nezaslouží zůstat na svoje problémy samo. V kampani #davamprostor proto upozorňujeme na přehlížená rizika dospívání a připomínáme důležitost každodenní pomoci, kterou v PROSTOR PRO ohroženým dětem poskytujeme.

více informací

pohoda

Co bylo ve škole? Nic. Cílem kampaně #tobyloveskole je upozornit dospělé na problém šikany u dětí a varovat je před jejím přehlížením nebo podceňováním. Připomínáme, že základem řešení šikany je její kvalitní prevence a radíme, jak na ni.

více informací

Potřebujete pomoct teenagerovi? Web NEMÁ TO NA ČELE je průvodce pro rodiče a učitele riziky dospívání u dětí. Pomáhá jim odhalit potíže, se kterými se dospívající potýkají, a nabízí jim nejen rady a návody, ale také kontakty na odbornou pomoc.

více informací

5