Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež KLÍDEK

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež KLÍDEK je tu pro klienty ve věku 6 až 22 let. Není nutná žádná registrace, hlášení osobních údajů či pravidelné setkávání se. Vše, co můžeš běžně v klubu či v terénu využívat, je zdarma. Najdete nás v Hradci Králové, Třebechovicích pod Orebem, v Kostelci nad Orlicí, České Skalici a Úpici.

klídek

Nemáš kde trávit volný čas? Hledáš místo, kde se můžeš v klidu scházet s kamarády? Přijď k nám. Můžeš tu jen tak posedět, pobýt s přáteli, odreagovat se, zahrát si fotbálek, zabreakovat si nebo se věnovat jiné aktivitě tobě blízké. Jsme tu pro Tebe, když si chceš popovídat o problémech doma, ve škole, s kamarády nebo s jiným trápením. Můžeš se na nás obrátit, potřebuješ-li poradit nebo chceš pomoci s uspořádáním akce. Rádi Tě něco nového naučíme, ale stejně tak můžeš zase něco nového naučit ty nás.

 

Principy poskytovaných služeb

Nízkoprahovost:

  • ANONYMITA – klient nemusí sdělovat pracovníkům žádné osobní údaje, pokud sám nechce.
  • PŘÍSTUPNOST – časová a prostorová dostupnost služby. Může ji využít kdokoli, pokud spadá do cílové skupiny.
  • BEZPLATNOST – služby jsou poskytovány zdarma.
  • DOBROVOLNOST – není nutná registrace, členství, ani pravidelná docházka do zařízení. Klient se nemusí zapojovat do činnosti v klubu, pokud sám nechce.
  • RESPEKT – je respektována jedinečnost každého klienta, pokud dodržuje pravidla klubu. Pracovníci se zaměřují na individuální přístup ke každému klientovi.
  • BEZPEČNÝ PROSTOR – zařízení poskytuje prostor chráněný před všemi formami diskriminace, předsudků apod.

Chci do klubu

icona
Veřejný závazek NZDM
Velikost: 362.54 KB
 

 

NZDM KLÍDEK je zapojen do projektu „Společně a odborně - podpora spolupráce a kvality nízkoprahových sociálních služeb“, reg. č. CZ.03.2.63/0.0/0.0/19_098/0015188, který realizuje Česká asociace streetwork, z.s., a který je zaměřen na podporu rozvoje kvality v nízkoprahových soc. službách pracující formou kontaktní práce prostřednictvím nastaveného systému podpory. Projekt dále vytváří síť jako platformu pro spolupráci soc. služeb mezi sebou a s veřejnou správou a samosprávou. Součástí projektu je pilotování metodiky evaluačního nástroje pro služby a vytvoření materiálu doporučených postupů pro nízkoprahové soc. služby. Projekt je realizován v celé ČR vyjma hl. města Prahy a zapojí se do něj 61 nízkoprahových soc. služeb.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií a podpořen z Operačního programu Zaměstnanost.

Klídek

PROSTOR PRO, o.p.s.
Čajkovského 1861
500 09 Hradec Králové
klidek@prostorpro.cz

Mobil: +420 736 633 622,
+420 736 472 658

Bc. Gabriela Lepková, DiS.
vedoucí nízkoprahových programů

klídek

7