NZDM KLÍDEK se vrací do ulic tří měst

11.5.2020 | Hlavní

"Po 40 dnech se konečně s naší službou vracíme mezi děti a dospívající tváří v tvář. Cítíme, že ten osobní kontakt v terénu už je opravdu nutný. Víme, že ne všichni jsou doma v bezpečí a pohodě," shrnuje částečný návrat k standardnímu provozu NZDM KLÍDEK jeho vedoucí Gabriela Lepková.

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež KLÍDEK přesunulo od 16. 3., tedy téměř okamžitě po povinném uzavření, svoje služby a pracovníky do online formy terénní práce s klienty (byť na oficiální posvěcení od státu muselo pak čekat ještě víc než měsíc). A ani teď - se spuštěním terénní práce v ulicích, parcích apod. - se "onlajnu" vzdát nehodlá. Minimálně ne do doby, než začne dobře fungovat tzv. ambulantní forma práce v mašlovickém klubu. Jeho otevření pro teenagery je za specifických provozních podmínek naplánováno na 18. 5.
Koneckonců i terénní forma bude ze začátku vypadat trochu jinak. "Vracíme se do terénu, do všech lokalit, děti a dospívající nás budou moci potkat v Hradci Králové, Třebechovicích i Kostelci. Do terénu nevyrazíme úplně standardně, což znamená především pravidelnou provozní dobu, ale budeme v prvních dnech obce monitorovat, v různých časech, v různých lokalitách, abychom zjistili jaké budou aktuální potřeby pro potkávání se s námi a následně tomu službu přizpůsobíme."

Provoz služby bude samozřejmě respektovat všechna bezpečností opatření, aby nevystavil ani klienty, ani pracovníky riziku nákazy. Samozřejmostí budou i nadále roušky pro pracovníky i klienty, dezinfekce, jednorázové rukavice, rozestupy nebo práce v početně omezených skupinách. "Zároveň ale myslíme nejen na fyzické bezpečí našich dospívajících, ale i na to psychické. Víme, že jim ho můžeme pomocí našich služeb nabízet," uzavírá Gabriela Lepková.

Klienti najdou potřebné informace na FB Klídek profil a Teréňák Klídek. Pro případné dotazy je možné se obrátit na nás i telefonicky a mailem: +420 495 262 202 / info@prostorpro.cz.

Kontakt

PROSTOR PRO, o.p.s.
Čajkovského 1861
500 09 Hradec Králové

Tel.: +420 495 262 202
E-mail: info@prostorpro.cz
Č. účtu: 2000154498/2010

1