Hlasujte pro náš projekt

22.1.2024 | Hlavní

Výzkumy, informace ze škol i zkušenost z naší práce poukazují na alarmující stav duševního zdraví dětí. S tím kontrastuje rozsáhlá nedostupnost specializované pomoci. Nízkoprahové sociální služby pro mládež přitom dokáží předejít rozvoji vážnějších potíží jejich včasným záchytem a preventivním působením. Základní intervence a vzdělávání dětí v technikách wellbeingu, které pracovníci NZDM KLÍDEK nabízejí, tak efektivně ulevují kapacitám specialistů.

"Úzkosti, deprese, sebepoškozování… až polovina českých dětí se potýká s psychickými potížemi. U takových dětí je včasná odborná pomoc naprosto zásadní. Při současném nedostatku dětských psychologů a psychiatrů jim pomáháme náročné situace zvládnout. Nasloucháme jim, aby na to nezůstali sami, ukazujeme jim, jak psychickým potížím předcházet, jak pečovat o své duševní zdraví a jak posilovat svou odolnost," říká naše odborná ředitelka Gabriela Lepková.

O co přesně v našem akčním projektu půjde?

  • Praktickou formou zvýšíme kompetence dětí a dospívajících i pedagogických pracovníků v oblasti péče o duševní zdraví mládeže (zásady funkční psychohygieny, ovládnutí technik práce se stresem, meditační techniky, první pomoc při sebepoškozování, předcházení poruchám příjmu potravy, postup první pomoci při
    panické atace, mapa dostupné pomoci pro děti i dospělé).
  • Zachytíme ohrožené děti a dospívající a propojíme je se službou dobře dostupné nízkoprahové pomoci.

"Díky Vaší podpoře naučíme stovky dětí z hradeckých škol, co mohou sami pro své psychické zdraví udělat a na koho se obrátit, když věci nejdou dobře," uzavírá Gabriela Lepková.

 

Kontakt

PROSTOR PRO, o.p.s.
Čajkovského 1861
500 09 Hradec Králové

Tel.: +420 731 650 954
E-mail: info@prostorpro.cz
Č. účtu: 2000154498/2010

1