O POHODĚ

Myšlenka založit mateřský klub jsme dostali na jaře 2005 a v září téhož roku jsme Mateřský klub POHODA slavnostně otevřeli a zahájili svou činnost. Aktivity klubu jsme postupně rozšiřovali na celou rodinu, a tak byla v září 2011 POHODA přejmenována na Rodinné centrum.

Od roku 2012 jsme se vedle rodinných aktivit dále zaměřili na širší veřejnost, pro kterou pořádáme celoročně řadu veřejných akcí a přednášek. Stále je co zlepšovat a my se o to snažíme. Každý rok vyhodnocujeme naše kurzy a snažíme se doplňovat stávající oblíbené aktivity o nové. V našem týmu najdete zkušené lektory i nadšené dobrovolníky. Jsme rádi za nové tváře, nápady a pomocnou ruku. Pokud máte chuť se k nám přidat a podílet se na práci POHODY, tady se dozvíte více.

V roce 2018 jsme díky přidělené ministerské dotaci začali realizovat projekt V POHODĚ to zvládneme! Jeho název odkazuje na naše rodinné centrum, které se díky tomu může více otevřít i rodinám s dětmi s životními obtížemi a rozšířit tak své služby směrem ke zvládání rodičovské a partnerské role. Nově nabízíme možnost bezplatného poradenství psychologa a rodinného terapeuta, vzdělávací aktivity zaměřené na zvýšení rodičovských kompetencí, svépomocnou skupinu rodičů, která řeší podobné obtíže v souvislosti s rodičovstvím, vztahy, výchovou. Pokud Vás toto téma zajímá už nyní a chcete zjistit více, kontaktujte prosím naši kolegyni Mgr. Petru Pavlíčkovou, ráda Vás s projektem seznámí podrobně.

POHODOVÉ poslání

Posláním Rodinného centra POHODA je poskytovat lidem prostor pro vzájemné setkávání a výměnu zkušeností, nabízet volnočasové, kulturní, poradenské a společenské aktivity.

Kdo je cílová skupina POHODY

Především rodiče, jejich děti a ostatní rodinní příslušníci.

Hlavní POHODOVÉ cíle

Hlavním cílem POHODY je naučit rodiče trávit společný čas s dětmi aktivně a zároveň umožnit rodičům na rodičovské dovolené vyjít z izolace, kam se celodenní péčí o dítě dostávají.

Vedlejší, ale neméně důležité cíle:

  • posilování hodnot rodiny, mezigeneračních vztahů a mateřské a otcovské role ve společnosti;
  • působit jako informativní, výchovný a oddechový klub zejména pro rodiny s malými dětmi;
  • podporovat vzájemné setkávání malých dětí se svými vrstevníky a napomáhat jejich správnému vývoji;
  • pomáhat nalézat nové přátele dospělým i dětem;
  • naučit rodiny trávit svůj volný čas aktivně a nabídnout jim nové nápady pro využití volného času;
  • zprostředkovat dospělým rodinným příslušníkům přístup k informacím, které se týkají převážně správného vývoje a rozvoje dětí.

Pohoda

PROSTOR PRO, o.p.s.
Čajkovského 1861
500 09 Hradec Králové
pohoda@prostorpro.cz 

Mobil: +420 730 891 269
k dispozici pondělí až pátek
od 9:00 do 13:00

fb instagram

Eliška Ryslová
koordinátorka POHODY

pohoda

10