POHODA streamuje cvičení pro mámy s dětmi a nabízí nové poradenství

12.3.2021 | Hlavní

Od 15. 3. spouští Rodinné centrum POHODA nové aktivity: živé přenosy z cvičení pro maminky s dětmi a k tomu telefonické poradenství pro rodiče nejmenších dětí.

Dlouhodobě zavřené služby rodinných center a nejasné vyhlídky na jejich opětovné spuštění motivují k hledání nových cest. I když to nemusí být na první pohled jasné, právě rodinná centra poskytují zejména maminkám na rodičovské "dovolené" cennou podporu ve formě kvalitního trávení volného času, možnosti sdílení, konzultací a samozřejmě také pestrého rozvoje dětí od miminek po předškoláky.

"Trápí nás, že komunita maminek, které do POHODY rády chodí a těší se na cvičení s našimi lektorkami, už dlouho přichází o možnost kvalitně rozvíjet své děti a budovat sociální vztahy své i svých nejmenších. Proto neustále hledáme cesty, jak i ve stížených podmínkách alespoň část našich služeb rodičům malých dětí i nadále poskytovat. A nejen těm stálým, ale i novým," vysvětluje aktuální situaci Adéla Břeštovská, vedoucí rodinného centra POHODA v PROSTOR PRO.

Proto rodinné centrum po krátkých videolekcích z loňského roku spouští od poloviny března dvě nové služby. Od pondělí bude k dispozici rodičům v Hradci Králové telefonické poradenství zaměřené na (psycho)motorický rozvoj dítěte v 1. roce života. Odborné poradkyně proberou s rodiči, kteří si nejsou jistí nebo se obávají o zdravý rozvoj svého dítěte, stávající situaci a poskytnou konkrétní rady „na míru“. Rodiče zjistí, co je v pořádku a čemu naopak věnovat pozornost, aby nic nezanedbali. Součástí služby je také poradenství, jak s miminkem správně manipulovat a jak se včas vyhnout nezdravým pohybovým návykům.Služba bude dostupná každý všední den od 8:00 do 16:00 a je zdarma.

Druhou aktivitou, kterou POHODA spustí od 17. 3., jsou pravidelné středeční živě streamované lekce cvičení pro maminky s dětmi. "Vysílat je budeme pro naše stávající klientky přímo z rodinného centra vždy od 10 hodin dopoledne, abychom maminkám připomněli zážitky spojené s cvičením přímo u nás." uzavírá Adéla Břeštovská.

Kontakt

PROSTOR PRO, o.p.s.
Čajkovského 1861
500 09 Hradec Králové

Tel.: +420 495 262 202
E-mail: info@prostorpro.cz
Č. účtu: 2000154498/2010

1