Malšovice rozzáří v listopadu lampiony

12.10.2021 | Hlavní

Po ročním odkladu už se nemůžeme dočkat. Světla všech barev, rozsvícené Malšovice, rozzářené dětské oči, rodinná setkání. Lampiony jsou zpátky – v novém kabátě a opět pro dobrou věc.

Také letos rozzáří srdce Malšovic lampiony na slavnosti, kterou pro místní komunitu pořádá PROSTOR PRO. Po loňském odloženém ročníku se rodiče s dětmi mohou těšit na upravený formát akce. Namísto průvodu je čeká klikatá lampionová stezka s hádankami a spousta světelných aktivit přímo na hřišti PLÁCEK. Malí lampioňácci si vyzkouší rozsvěcování lucerniček, přidají své vzkazy na plot přání, uvidí okolí nasvícené barevně speciálními reflektory a užijí si hravý listopadový podvečer.

Akce zároveň naváže na předloňskou úspěšnou tradici: součástí programu slavnosti bude také podpora dobré věci. Loni Hradečáci podpořili program podpory rodin SLUNEČNICE. O co se jedná tentokrát, přibližuje Natálie Marešová, koordinátorka akce a zároveň vedoucí Rodinného centra POHODA:

"POHODA, která už 16 let v PROSTOR PRO funguje, se loni během pandemie ocitla v nelehké situaci. Musela – stejně jako ostatní rodinná centra v Česku – v podstatě ze dne na den přerušit svou činnost. Zasáhl ji tak výrazný výpadek příjmů, díky kterým běžně můžeme nabízet naše služby a péči i těm nejslabším a nejohroženějším. Nechtěli jsme jít cestou razantního zdražení, protože tím bychom popřeli naši snahu být dostupní všem. Proto jsme se rozhodli požádat o podporu rodinného centra přímo na našem malšovickém lampioňáku. Tu POHODA kvůli covidovému výpadku opravdu potřebuje. Z minulého ročníku víme, že Hradečáci pomáhat chtějí a umějí. Proto je i teď prosíme, aby přišli a pomohli udržet fungování rodinného centra i v dalším období."

Jak taková podpora bude konkrétně fungovat? Podpořit POHODU můžete úplně jednoduše: stačí, když si přímo u nás na akci koupíte dobročinný lampion. Svým dětem uděláte radost, a ještě pomůžete udržet v Hradci tradiční místo péče o rodinu, které se teď ocitlo ve vážném ohrožení.

Pokud si tedy chcete užít nejen akci plnou hřejivých barevných lampionů, ale ještě podpořit Rodinné centrum POHODA, přijďte 5. listopadu do PROSTOR PRO. Akce začíná v 16:00. Aktuality k programu najdete na FB, o POHODĚ se více dozvíte ZDE.

Kontakt

PROSTOR PRO, o.p.s.
Čajkovského 1861
500 09 Hradec Králové

Tel.: +420 495 262 202
E-mail: info@prostorpro.cz
Č. účtu: 2000154498/2010

1