Dříve narození se mohou těšit na svůj klub. Dřevěnka se bude otevírat za pár dní

19.1.2019

Klub Dřevěnka poslouží ke vzájemnému setkávání.

Dříve narození se mohou těšit na svůj klub. Dřevěnka se bude otevírat za pár dní

Hradec Králové je město, které se snaží přispívat k seniorům k lepšímu životu. Ať už to jsou preventivní programy, které pořádá městská policie, sportovní hry pro seniory nebo třeba kurzy, kde se senioři učí pracovat s počítačem. V loňském roce Hradec získal dokonce nejvyšší ocenění v rámci soutěže Obec přátelská rodině a seniorům. Součástí tohoto úspěchu jsou i hradecké organizace, které přispívají k lepšímu životu ve městě. Jedna z nich nyní v lednu otevírá speciální klub pro seniory. Informaci přináší Hradecký deník.

Organizace Prostor Pro v lednu otevírá pod rodinným centrem POHODA klub pro seniory nazvaný Dřevěnka. Slavnostní otevření centra je naplánováno na 24. ledna, kdy si zájemci mohou prohlédnout prostory a seznámit se s programem, který je pro budoucí členy klubu připraven. Klub bude ve své pilotní verzi otevřen zezačátku každý čtvrtek od 15 do 19 hodin. Pokud bude zájem, otevírací doba se může rozšířit i na další dny. Senioři se mohou těšit nejen na posezení při kávě či čaji, ale i na prostor pro hry, čtení knih, rukodělné aktivity, filmová odpoledne, workshopy a odborné přednášky.

Do klubu bude možné chodit jednorázově na vybraný program nebo si zaplatit členský poplatek 200 korun na rok, který zahrnuje základní aktivity a služby. Koordinátorka klubu Dřevěnka Adéla Břeštovská pak k otevření Dřevěnky podotýká: „Pro seniory je důležité trávit čas aktivně a být ve společnosti. Uděláme vše pro to, aby se u nás cítili dobře a do klubu se vždy těšili.“

4