Dříve narození se mohou těšit na svůj klub. Dřevěnka v médiích

19.1.2019

 Klub poslouží ke vzájemnému setkávání.

Dříve narození se mohou těšit na svůj klub. Dřevěnka v médiích

Hradec Králové je město, které se snaží přispívat k seniorům k lepšímu životu. Ať už to jsou preventivní programy, které pořádá městská policie, sportovní hry pro seniory nebo třeba kurzy, kde se senioři učí pracovat s počítačem. V loňském roce Hradec získal dokonce nejvyšší ocenění v rámci soutěže Obec přátelská rodině a seniorům. Součástí tohoto úspěchu jsou i hradecké organizace, které přispívají k lepšímu životu ve městě. Jedna z nich nyní v lednu otevírá speciální klub pro seniory. Informaci přináší Hradecký deník.

Organizace Prostor Pro v lednu otevírá pod rodinným centrem POHODA klub pro seniory nazvaný Dřevěnka. Slavnostní otevření centra je naplánováno na 24. ledna, kdy si zájemci mohou prohlédnout prostory a seznámit se s programem, který je pro budoucí členy klubu připraven. Klub bude ve své pilotní verzi otevřen zezačátku každý čtvrtek od 15 do 19 hodin. Pokud bude zájem, otevírací doba se může rozšířit i na další dny. Senioři se mohou těšit nejen na posezení při kávě či čaji, ale i na prostor pro hry, čtení knih, rukodělné aktivity, filmová odpoledne, workshopy a odborné přednášky.

Do klubu bude možné chodit jednorázově na vybraný program nebo si zaplatit členský poplatek 200 korun na rok, který zahrnuje základní aktivity a služby. Koordinátorka klubu Dřevěnka Adéla Břeštovská pak k otevření Dřevěnky podotýká: „Pro seniory je důležité trávit čas aktivně a být ve společnosti. Uděláme vše pro to, aby se u nás cítili dobře a do klubu se vždy těšili.“

4