Psycholog zdarma na telefonu se dnes hodí dvojnásob

16.4.2020

Aktuální situace pandemie koronaviru COVID-19 postavila rodiny s dětmi před velké výzvy a naložila jim pořádnou zátěž. Protože u nás v PROSTOR PRO už rok poskytujeme v rámci programu podpory rodin psychologické poradenství, rozhodli jsme se zareagovat.

Psycholog zdarma na telefonu se dnes hodí dvojnásob

"Omezení pohybu, pocit izolace nebo karanténa. To všechno v těchto dnech silně dopadá na rodiny s dětmi. Někde narůstají konflikty, množí se obavy dětí i rodičů, všichni jsou přetížení a musí se vyrovnat s velkou změnou. Po konzultaci s našimi externími odborníky jsme se proto rozhodli poskytovat v souvislosti s pandemií koronaviru COVID-19 psychologickou podporu rodičům po telefonu," vysvětluje koordinátorka programu podpory rodin SLUNEČNICE v PROSTOR PRO, Gabriela Krásná.

V současné době máme v PROSTOR PRO k dispozici dvě psycholožky „na telefonu“. Poté, co nás zájemci poradenství a podporu mailem nebo telefonicky kontaktují, obratem dohodneme termín telefonické konzultace podle potřeby zájemce. Tato služba je z naší strany poskytována zdarma.

"Pokud tedy rodiče řeší věci jako psychické potíže nebo konfliktní situace spojené s izolací či karanténou, výchovné potíže u dětí, obavy dětí o sebe i o rodiče, potíže související s přechodem na vzdělávání doma a podobně, určitě se na nás mohou obrátit," dodává Gabriela Krásná.

Kontakt

PROSTOR PRO, o.p.s.
Čajkovského 1861
500 09 Hradec Králové

Tel.: +420 495 262 202
E-mail: info@prostorpro.cz
Č. účtu: 2000154498/2010

1