Náš balíček preventivní online péče pro školy je na světě

10.4.2020

Učitelé, školáci a rodiče se po uzavření škol ocitli téměř ze dne na den v nové a náročné situaci. Naši preventisté ze SPIRÁLY se proto rozhodli pomoci všem stranám těžké časy zvládnout.

Náš balíček preventivní online péče pro školy je na světě

Děti tráví už měsíc zavřené doma. Učitelé za pochodu zkoušejí, jak učit na dálku. Rodiče musí najednou kromě home office (pokud mají to štěstí) zvládnout ještě péči o děti 24/7 a k tomu domácí školu. Všichni se ocitli téměř ze dne na den v nové a náročné situaci - přešli na vzdělávání z domova, které je vedeno pomocí více či méně koordinované online výuky. Už sama situace izolace je pro rodiny (a ano, i učitelé mají rodiny :)) často velmi náročná. Pokud se do ní přidá okolnostmi vynucený experiment s novými postupy výuky, je zaděláno na pořádný stres na obou stranách.

Naši preventisté ze SPIRÁLY, kteří mají v popisu práce péči o třídní klima, vztahy mezi dětmi navzájem i mezi dětmi a vyučujícími se proto rozhodli pomoci všem stranám těžké časy zvládnout.

"Následující období ukazuje žákům i nám všem víc než kdy jindy, že škola není jen o učení, ale že je hlavně místem setkávání s kamarády, o vztazích a sdílení. Také víme, že pro fungující učení je psychická pohoda naprosto zásadní. Spolu s lektory jsme proto sesbírali pár nápadů, jak mohou učitelé s dětmi, jejich potřebami a  chováním v době koranaviru i na dálku pracovat a tím jim pomoci se s touto krizovou situací poprat," přibližuje zrod nápadu Petra Popelková, vedoucí SPIRÁLY.

Balíček obsahuje seznam konkrétních aktivit, pracovních listů, článků, tipů a nástrojů, které mohou učitelé v kontaktu s dětmi a při jejich podpoře využít. K volnému použití si jej můžete stáhnout ZDE.

Kontakt

PROSTOR PRO, o.p.s.
Čajkovského 1861
500 09 Hradec Králové

Tel.: +420 495 262 202
E-mail: info@prostorpro.cz
Č. účtu: 2000154498/2010

1