Staň se jin a jang naší prevence na školách

Jsme nevládka, která už jednadvacet let pomáhá hlavně dětem a teenagerům na cestě k dospělosti. Umíme skvěle nízkoprah pro dospívající, ovládáme různé druhy prevence ve školách, pomáháme i rodičům. A teď hledáme člověka, který bude harmonickým jin a jang našeho týmu školní prevence – zvládne kancelářskou práci i lektorování na základkách a středních školách, kde pomůže školákům neztratit se v dospívání.

O co nám jde?

O něco úplně normálního – aby děti prošly cestu k dospělosti bez zbytečných rizik a pádů. Pomáháme jim zjistit, jak nástrahám dospívání čelit co nejbezpečněji. Učíme je rozhodovat se samy za sebe, pomáhat ostatním nebo se nebát říct si o pomoc. Společně s tím budujeme ve třídě dobrou partu, ve které nikdo nezůstává na okraji. Díky naší práci roste šance, že si děti budou vědět se svým životem rady. Máš to podobně?

Tvoje poslání?

Dáš nám harmonii! Budeš komunikovat se školami a třídními učiteli, hrát si se statistikami, zpracovávat objednávky a opravdu hodně tvořit – připravovat obsah nových tematických bloků pro setkání ve třídách. Bez téhle důležité práce „v zákulisí“ se žádné dobro dlouhodobě dělat nedá! To bude jin Tvého poslání.

Jang téhle práce, to je světlo při lektorování na školách. Učíme hlavně prostřednictvím zážitků, hodně nasloucháme a diskutujeme. Takhle provázíme školáky tématy rizikového chování a rozvíjíme bezpečné, pečující a ohleduplné chování – k sobě samým i ke svému okolí. Věnujeme se šikaně, závislostem, kriminálnímu chování, otázkám sexuality nebo toleranci a multikulturalitě. Jsou to tvoje témata?

Co pro naše lidi děláme my?

Postaráme se o ně – máme vymakaný systém hodnocení, oceňování a přístupu ke vzdělávání pracovníků. Takže Tě odborně zaškolíme, dostaneš profesní podporu, samozřejmostí je další průběžné vzdělávání a práce pod supervizí. Tvoje nápady tady nezapadnou – nejsme žádná srovnej-krok-fabrika, jsme normální parta mladých lidí, pomáháme si. Sedí ti to?

Jaký bys měl/a být člověk?

Hlavně buď sám sebou – bez opravdovosti to v naší práci nejde. Co od Tebe potřebujeme my, je zodpovědnost, respekt, otevřenost, profesionalita, individuální přístup a jasný postoj k problematice rizikového chování. To jsou naše hodnoty, přes to nejede vlak!

  • Ideální je mít praxi a zkušenosti s prací s dětmi a mládeží. Ideální…
  • … každopádně potřebujeme komunikativního člověka, který má zájem o problematiku školní prevence rizikového chování.
  • U vzdělání počítáme absolvováním nebo minimálně vyšším ročníkem studia VOŠ/VŠ v oblasti pomáhajících profesí (sociální, psychologické, sociálně patologické, pedagogické apod.).
  • Je třeba být aspoň trochu flexibilní a mít kapacitu 20 hodin týdně.
  • Zvládáš být týmový hráč: pracujeme vždy ve dvoučlenných týmech. Takže pokud znáš svoje hranice, umíš s nimi zacházet a máš sebereflexi, není problém.
  • Jde často o práci mimo Hradec Králové, proto je třeba mít řidičák sk. B.
  • Věk 21+ a samozřejmostí je trestní bezúhonnost.

Plat?

HPP 0,5 úvazku = 12500 Kč/měsíc

K přihlášce nezapomeň připnout!

  1. motivační dopis na téma Co očekávám od dané pozice a co mohu nabídnout (celkově max. 1 normostrana textu = 1800 znaků i s mezerami),
  2. strukturovaný životopis s uvedením profesních předpokladů, včetně kontaktních údajů a údajů o odborných znalostech a dovednostech; kontakt na dobré reference může lecčemu pomoct,
  3. prohlášení uchazeče v následujícím znění: Poskytnutím svých osobních údajů v rozsahu podkladů pro přihlášku do výběrového řízení dávám, ve smyslu Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k jejich zpracování.

Do diáře

Přihlášky přijímáme do 10. prosince 2021 do 12:00 (pravé poledne)

Pohovor proběhne 13. prosince 2021

Nástup od ledna 2022

Přihlášku s přílohami + případné dotazy mi, prosím, pošli na doleckova@prostorpro.cz.

Mgr. Veronika Dolečková,vedoucí preventivních programů PROSTOR PRO, o.p.s.

 

Kontakt

PROSTOR PRO, o.p.s.
Čajkovského 1861
500 09 Hradec Králové

Tel.: +420 495 262 202
E-mail: info@prostorpro.cz
Č. účtu: 2000154498/2010

1