Otvíráme poradnu pro seniory

15.3.2022 | Hlavní

Vyřídit elektronickou komunikaci s úřady, poradit při reklamaci zboží, naučit se obsluhovat chytrý telefon nebo bezpečně používat sociální sítě. S tím vším a dalšími výzvami digitalizovaného světa pomůže nově hradeckým seniorům malšovický Klub pro seniory DŘEVĚNKA z organizace PROSTOR PRO. Služba bude dostupná „na objednání“ každé úterý od 9 do 12 hodin a je pro seniory zdarma.

Malšovický klub DŘEVĚNKA v lednu oslavil 3 roky fungování. Každý týden jej navštěvují téměř dvě desítky seniorek a seniorů a zájem o čtvrteční volnočasová a tematická setkání stále narůstá. Jen od počátku roku přivítal klub další 5 zájemkyň o pravidelný program.

„Zejména teď po pandemii cítím silnou potřebu seniorů se setkávat, trávit spolu čas a sdílet pozitivní, radostné chvíle. Uzpůsobili jsme tomu i náš program a zařadili například kavárničku dříve narozených nebo retro-karneval. Důležité je, že senioři jsou sami velice aktivní a fungování klubu spoluorganizují. Vznikají tady nová přátelství a nápady, které se pak přelévají i do dalších dnů a samostatných aktivit seniorů mimo DŘEVĚNKU,“ popisuje situaci po pandemii koordinátorka klubu Adéla Břeštovská.

Právě zkušenost seniorů s pandemií, zejména omezené možnosti setkávání a nutnost komunikovat prostřednictvím moderních technologií, byly jedním z impulsů k tomu, rozšířit nabídku služeb   DŘEVĚNKY o pravidelné poradenství.

„Na našich setkáních postupně vyplynula témata, která seniory trápí a potřebovali by s nimi pomoci. Vybrali jsme ty nejčastější a připravili k nim nabídku základního poradenství, kterou mohou začít od poloviny března pravidelně využívat,“ vysvětluje Břeštovská.

Pravidelná čtvrteční setkání v DŘEVĚNCE tak doplní i úterní poradna.

 „V poradně pomůžeme seniorům s věcmi, které přináší nová doba a technologie, ale pro ně není snadné se na ně rychle adaptovat. Zejména pokud v jejich okolí nebo rodině není někdo, na koho by se mohli obrátit. Digitalizovaná komunikace s úřady nebo třeba bankami, bezpečná obsluha sociálních sítí při komunikaci na dálku s rodinou, základy ovládání chytrých telefonů. To všechno považujeme za samozřejmé a žádoucí, ale pro mnoho seniorů to představuje překážku a svým způsobem i další formu vyloučení a opomíjení. Proto jim chceme prakticky pomoci všechny překážky a nástrahy zvládnout,“ uzavírá Břeštovská.

Poradna Klubu pro seniory DŘEVĚNKA:

  • Otevřeno: úterý 9:00–12:00
  • Využití: vždy po předchozí domluvě
  • Kontakty: telefon 731 650 954 nebo mail drevenka@prostorpro.cz
  • Cena: základní služby zdarma

Kontakt

PROSTOR PRO, o.p.s.
Čajkovského 1861
500 09 Hradec Králové

Tel.: +420 495 262 202
E-mail: info@prostorpro.cz
Č. účtu: 2000154498/2010

1