PROSTOR PRO se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá v obchodech Albert

Hradec Králové, 26. září 2017 – Do projektu Bertík pomáhá, který ve středu 27. září startuje po celé České republice, se s projektem reSTARTÉR zapojila i královéhradecká obecně prospěšná společnost PROSTOR PRO. Cílem charitativní akce Bertík pomáhá je podpořit regionální projekty zaměřené na vzdělání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Zákazníci všech prodejen Albert mohou prostřednictvím běžného nákupu rozhodnout, který z nominovaných projektů podpoří. Hlasování trvá do 10. října a Nadační fond Albert celkově rozdělí 3,7 milionu korun.

O přízeň zákazníků se bude PROSTOR PRO ucházet s projektem reSTARTÉR.

Projekt reSTARTÉR, který neziskovka do kampaně přihlásila, má za cíl podpořit a doplnit stávající nízkoprahové služby o rozvojově-zážitkový pobyt pro klienty NZDM KLÍDEK a KLUBÍK. Takovýto typ aktivity vhodně doplňuje a zintenzivňuje práci s mladými lidmi, kteří se v nízkoprahových klubech učí, jak lépe zvládat obtížné situace spojené s dopíváním, experimenty všeho druhu, školní docházkou, rodinným životem a také formou prevence usilují o to, aby mladí lidé obtížné situace zažívali v co nejmenší míře a byli si vědomi potenciálních rizik.

„Máme radost, že se můžeme účastnit této kampaně, která chytrým způsobem dává lidem v okolí vědět o naší činnosti. Díky našemu projektu reSTARTÉR bychom mohli cíleně navázat na naši dosavadní práci s mladými lidmi a doplnit ji o nové účinné nástroje,“ uvedla Gabriela Lepková, vedoucí nízkoprahových služeb v PROSTOR PRO, o.p.s.

Bertíci budou opět pomáhat po celé České republice.      

Kampaň Bertík pomáhá se zaměřuje na pomoc dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Zákazníci mají možnost ve všech obchodech Albert podpořit běžným nákupem dobročinné projekty v jejich okolí. Organizace mohly přihlašovat své projekty během jara. Správní rada Nadačního fondu Albert následně vybrala ze všech přihlášených projektů dva nejlepší v každém ze 40 regionů. Celkem rozdělí Nadační fond Albert mezi 80 projektů 3,7 milionu korun. Hlasování letos probíhá ve všech hypermarketech i supermarketech Albert.

Zákazníci mohou o projektech hlasovat prostřednictvím žetonů – Bertíků, které dostanou za každý nákup v obchodech Albert nad 200 korun. Po ukončení dvoutýdenního hlasování bude v každém regionu vyhlášen vítězný projekt, který získá od Nadačního fondu Albert částku 55 tisíc korun, druhý obdrží 35 tisíc korun.

 

Podrobnosti o programu Bertík pomáhá jsou k dispozici na webu Nadačního fondu Albert. Najít tady lze přehled všech projektů, pro něž je možné v jednotlivých regionech a konkrétních prodejnách Albert hlasovat.

 

 

Kontakty pro média:

Mgr. Markéta Rudyšová

Public Relations

PROSTOR PRO, o.p.s.

tel: 774 350 979

mail: rudysova@prostorpro.cz

 

Nadační fond Albert

Petra Režná

Nadační fond Albert

Radlická 117

158 00 Praha 5 – Nové Butovice

tel.: 774 091 076

 mail: p.rezna@nadacnifondalbert.cz

Fa-Rene-2015.pngRWE.pnginstituce_kraj.jpginstituce_mesto.JPGinstituce_ministerstvo_zdravotnictvi.jpginstituce_mpsv.jpginstituce_spravedlnost.jpg